MKT - Állami szerepvállalás a 21. században

Utolsó módosítás: 2020. január 19.

Állami szerepvállalás a 21. században – ezzel a címmel szervezett szakmai rendezvényt 2020. január 13-án, hétfőn 16 órától a Budapesti Gazdasági Egyetem Markó utcai épületének Lotz termében a Magyar Közgazdasági Társaság.

A rendezvény apropóját Dombi Ákos szerkesztésében megjelent kötet adta melynek címe: Gazdaságpolitika a 21. században: Az állami szerepvállalás kézikönyve

A rendezvény előadói a könyv szerzői voltak: Veress József, az ELTE Gazdálkodástudományi Intézet professor emeritusa, az MKT korábbi elnöke (Állam, piac, globalizáció: Bevezető gondolatok); Dombi Ákos, az ELTE Gazdálkodástudományi Intézetének tanszékvezető egyetemi docense (Államkapitalizmus: a francia modell átalakulása); György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és -szabályozásért felelős államtitkára, az MKT Államháztartási Szakosztályának elnökségi tagja (Patrióta gazdaságpolitika: alapvetések és nemzetközi tapasztalatok); Dedák István, az Eszterházy Károly Egyetem főiskolai tanára (A válság hagyatéka: Az elveszett évtized) és Pál Tamás, az ELTE Gazdálkodástudományi Intézetének egyetemi adjunktusa (Az Európai Központi Bank küzdelme az euróválság ellen: Egy mindenkiért, mindenki egyért?). A bevezető előadásokat követően az előadók egy panelbeszélgetés keretében vitatták meg az állami szerepvállalás aktuális kihívásait.

forrás: https://www.mkt.hu/hu/2019/12/19/allami-szerepvallalas-a-21-szazadban/

A nevek balról jobbra:

György László - Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és -szabályozásért felelős államtitkára,

Veress József - az ELTE Gazdálkodástudományi Intézet professor emeritusa, az MKT korábbi elnöke

Dombi Ákos - az ELTE Gazdálkodástudományi Intézetének tanszékvezető egyetemi docense

Pál Tamás - az ELTE Gazdálkodástudományi Intézetének egyetemi adjunktusa

Dedák István - az Eszterházy Károly Egyetem főiskolai tanára